Stavni nasveti: Slovenija – Estonija 25.08.2022, 20.30

stave-online
25 avgusta, 2022
462 Views
stavni nasveti košarka

Slovenija bo gostila ekipo Estonije, v okviru novoformirane skupine J, Slovenci so na tretjem mestu skupine z izidom v zmagah 4-2, medtem pa so estonci na šestem mestu z izidom 2-4! Slovenci so v izjemnem nizu zmag in pod dirigentsko palico Luke Dončića izgledajo nepremagljivo.

Slovenija

Slovenija je pred Eurobasketom zbrala najmočnejšo zasedbo, zato tudi s takšno sestavo vstopa v to okno kvalifikacij za svetovno prvenstvo. Čeprav je Goran Dragić na zadnji tekmi proti Hrvaški napovedal, da končuje reprezentančno kariero, se je na prigovarjanje brata vseeno odločil za nastop na prihajajočem Eurobasketu in pomagal Sloveniji ubraniti evropski prestol.

Seveda, alfa in omega ekipe, je NBA superzvezdnik Luka Dončić, ki se “igra košarko”. Uživa v igranju za reprezentanco in videti je popolnoma neubranljiv za svoje čuvaje. Vse svoje soigralce v reprezentanci dela veliko boljše. In celotna ekipa je zasnovana tako, da čim bolj ustreza Dončićevemu slogu igre.

Igrajo na veliko posesti, veliko teka in metov za tri točke. Dončić ima veliko pomoči v igralcih, kot so Klemen Prepelič, Jaka Blažič, Zoran Dragić ter igralcu Denverja, Vlatku Čančarju. Igra 2 na 2,  Dončić in Mike Tobey sta vrhunski tandem, odlično se razumeta in sodelujeta.

Slovenci so morda največji favoriti za osvojitev Eurobasketa in v pripravah so premagali tako Srbijo, kot Hrvaško in v obeh tekmah nasuli več kot 90 točk.

Estonija

Estonija je tipična “baltska” reprezentanca, ki goji run and gun košarko, vendar za razliko od Litovcev in Latvijcev nima ravno kvalitete za tak stil igre. Ko pa pridejo v svoj strelski ritem, lahko delajo težave tudi najmočnejšim ekipam v Evropi.

V prejšnjem delu kvalifikacijskega ciklusa so proti Izraelu izgubili za skoraj 20 točk, čeprav so prvi polčas odigrali povsem korektno. Estonsko ekipo vodi Sander Raieste, ki je najboljši strelec ekipe. Raieste ima pomoč v obliki igralcev Hamburga Maika Kotsarja in Sander-Vena.

Največja težava estonske ekipe je, da nimajo velike širine v ekipi, kakovost estonske ekipe pa je tudi precej vprašljiva.

Verjamemo, da se bodo maksimalno upirali Sloveniji, a v gosteh bodo težko presenetili in zmagali.

H2H

23. 06. 93 – Slovenija : Estonija – 80:63

Odsotnosti in poškodbe

Obe ekipi igrasta v skoraj najmočnejših postavah, verjamemo, da bo minutaža nekaterih igralcev Slovenije omejena. Še posebej Gorana Dragića.

Stavni nasvet

Datum in čas: 25.08.22, 20.30

Namig: Zmaga Slovenije in več kot 158.5 točk
Kvota: 1.83
Stavnica: 22bet

Slovenci su apsolutni favoriti na ovom meču, i očekuje se njihova pobjeda. Zbog toga smo

Slovenci so v tej tekmi absolutni favoriti in njihova zmaga je pričakovana. Zato smo igrali dvojno stavo, saj pričakujemo tudi večje število točk, saj obe ekipi igrata v hitrem tempu in z večjim številom posesti.