Stavni nasveti: Wolves – Manchester City, 30.9.2023, 16.00

stave-online
30 septembra, 2023
223 Views
nogomet stavni nasveti

V Premier ligi so položaji ekip vse bolj očitni. Manchester City je s polno močjo začel sezono in zdaj potuje k Wolvesom, ki se zelo mučijo in imajo do zdaj le eno zmago.

Wolves

Štiri tekme brez zmage, od tega trije porazi, so Wolvese postavile na dno lestvice. Kako daleč tavajo Wolves v tej sezoni v Premier ligi, je pokazal že remi proti Lutonu. Wolves so v 50. minuti povedli z 1:0, čeprav so imeli zaradi izključitve Bellegarda igralca manj. Presenečenje je sledilo 15 minut kasneje, ko so zgrešili enajstmetrovko, Luton pa je do delitve točk prišel bolj po krivdi gostov kot po odlični igri.

Ekipi, ki jo vodi trener O’Neil, bi to sezono lahko šlo bolje. V EFL pokalu so s 3:2 izgubili proti Ipswichu, ki sodi v nižji kakovostni razred. Wolves so do 28. minute vodili z 2:0, nato pa so gostitelji začeli izkoriščati številne priložnosti, ki so si jih ustvarili pred nasprotnikovimi vrati.

Edino zmago Wolves v Premier ligi so dosegli proti Evertonu, ko je bilo 1:0, ob koncu tekme pa je zadel Saša Kalajdžić. Izgubili so proti Liverpoolu s 3:1, Crystal Palaceu s 3:2 in Brightonu s 4:1. Trenutno so na 16. mestu lestvice in se bodo borili za obstanek, če ne bodo izboljšali obrambne vrste.

Po nezaželenem nizu štirih tekem brez zmage v vseh tekmovanjih, z zaporednimi ligaškimi porazi proti Crystal Palaceu in Liverpoolu, ki jim je sledil kontroverzni remi z 1:1 pri Luton Townu prejšnji konec tedna in po porazu v EFL pokalu proti Ipswichu sredi tedna, so imeli domači veliko za razmišljati.

100% do 150€ Bonus dobrodošlice
Stavi zdaj

Manchester City

Manchester City suvereno vlada na vrhu lestvice Premier lige. Ekipa Pepa Guardiole je letos nadaljevala tam, kjer je končala prejšnjo sezono, in zdi se celo močnejša, kot je bila.

V zadnjem krogu so z dvema goloma v prvem polčasu premagali Nottingham Forrest z 2:0. Takoj na začetku je bil zaradi surovega štarta izključen Rodri, gostje so nekoliko vzpostavili ravnotežje na igrišču, a je Manchester dvoboj suvereno zaključil.

Proti West Ham Cityju so bili boljši in slavili s 3:1. S Sheffieldom so igrali 2:1 in komajda prejeli gol neugodnemu Newcastlu. V letošnji sezoni ima Manchester City nekoliko lažjo skupino v Ligi prvakov, na prvi tekmi pa je s 3:1 premagal Crveno zvezdo.

Edini šok, ki so ga doživeli v tej sezoni, je bil poraz proti Newcastlu v EFL pokalu. Na tej tekmi je bilo 1:0 za Newcastle, obe ekipi pa sta nasprotnikova vrata napadli pod običajnimi pričakovanji.

H2H

V pretekli sezoni je obakrat slavil Manchester City, na obeh srečanjih pa je bilo 3:0 za Meščane.

Poškodbe in odsotnosti

Wolves: Joe Hodge

Manchester City: Zack Steffen, John Stones in Kevin de Bruyne

Stavni nasvet

Slab začetek Wolvesov je dodatno znižal samozavest te ekipe, ki je lani končala na 13. mestu Premier lige. Nasproti jim stoji Manchester City, najbolj kakovostna in dobro vodena ter neporažena ekipa v ligi. Tukaj ni debate o tem, kdo ima večje možnosti za zmago. Pričakujemo zmago Manchester Cityja in več kot 2,5 zadetka na tekmi.

Začetek tekme: sobota, 30.9.2023, 16.00

Namig: Manchester City & Over 2.5