Stavni nasveti: Wales – Anglija 29.11.2022, 20.00

stave-online
29 novembra, 2022
350 Views
Wales - Anglija

V torek, ob 20. uri, se bosta na stadionu Ahmed Bin Ali v tretjem krogu skupine B svetovnega prvenstva v nogometu, srečali reprezentanci Walesa in Anglije.

Wales

Po dveh krogih je Wales na zadnjem mestu v skupini z le eno osvojeno točko, tako da bo tako rekoč tekma z Anglijo, za ekipo selektorja Roberta Pagea, poslovilna od 22. svetovnega prvenstva v nogometu.

V prvem krogu proti ZDA so vknjižili edino točko na turnirju na tekmi, ki se je končala z 1:1, pravi šok pa je za Garetha Bala in soigralce predstavljala tekma proti Iranu, ki jo je Wales presenetljivo izgubil z 2:0. Oba zadetka so Iranci dosegli v sodnikovem dodatku, v 98. in 101. minuti tekme.

Wales je bil na tisti tekmi od 86. minute dalje brez prvega vratarja Wayna Hennesseyja, ki je moral predčasno zapustiti igrišče zaradi rdečega kartona, tako da Robert Page nanj ne bo mogel računati niti v torek na tekmi z Anglijo.

Anglija

Angleži so eni izmed favoritov za zmago na turnirju. Izbranci Garetha Southgata so silovito odprli tekmovanje s prepričljivo zmago proti Iranu s kar 6:2 in tako vsem dali vedeti, kakšne so njihove ambicije na svetovnem prvenstvu v Katarju.

Naslednja tekma, v drugem krogu proti ZDA, ki se je končala z remijem brez golov, pa je razkrila nekatere slabosti Gordi Albiona, ki v 94. minuti dvoboja ni našel poti do mreže precej šibkejšega tekmeca.

V dosedanjem delu turnirja je še posebej izstopal en predstavnik Anglije, to je Declan Rice, vezist West Ham Uniteda, ki je na obeh tekmah odigral odlično in neposredno vplival na hitrost igre svoje ekipe.

Anglija je v zadnjih šestih tekmah premagala Wales in ker v skupini B vodi le z eno točko pred Iranom in dvema pred ZDA, si ne more privoščiti razkošja, da ne bi zmagala že sedmič zapored in si zagotovila boljši položaj. za preostanek tekmovanja.

H2H

Wales in Anglija sta se v vseh tekmovanjih srečala 103-krat. Angleška reprezentanca je v medsebojnih dvobojih precej uspešnejša z 68 zmagami, Wales je dosegel 14 zmag, 21 tekem pa se je končalo z remijem.

Pričakovani postavi

Wales (3-5-2): Danny Ward – Chris Mepham – Joe Rodon – Ben Davies – Connor Roberts – Aaron Ramsey – Ethan Ampadu – Harry Wilson – Neco Williams – Gareth Bale – Kieffer Moore

Anglija (4-2-3-1): Jordan Pickford – Luke Shaw – Harry Maguire – John Stones – Kieran Trippier – Declan Rice – Jude Bellingham – Raheem Sterling – Mason Mount – Bukayo Saka – Harry Kane

Stavni nasvet

Ker Wales ni zmagal na zadnjih 7 tekmah, obstaja velika verjetnost, da bo še kakšen poraz končal njihovo udeležbo na svetovnem prvenstvu.

Na papirju ima Anglija boljšo ekipo in verjamemo, da ji bo uspelo vpisati novo zmago in se tako prebiti v naslednji krog tekmovanja kot prvouvrščena ekipa iz skupine, zato je naša napoved za to tekmo zmaga Anglije z vsoto golov več kot 1.5.

Datum in ura: 29.11.2022, 20.00

Namig: England & over 1.5