Stavni nasveti: Torino – Juventus 15.10.2022, 18.00

stave-online
14 oktobra, 2022
452 Views
Torino - Juventus

Po šokantnem porazu v Izraelu proti Maccabiju iz Haife, ekipo Juventusa ta konec tedna čaka nova velika tekma. Olimpijski stadion Grande Torino bo prizorišče novega obračuna mestnih tekmecev, bolj znanega kot Derby Della Mole, med Torinom in Juventusom.

Torino

Torino v sezoni 2022/23 igra spremenljivo. Dosegli so tri zmage, štiri poraze in dva remija ter z 11 točkami trenutno zasedajo 10. mesto v Serie A. Težava v Torinu je v nestabilni obrambi, ki je doslej prejela 11 golov, čeprav ne moremo reči, da je napad blesti, saj so dosegli le osem golov.

Izbranci trenerja Ivana Jurića so zabeležili niz slabih rezultatov, na prejšnjih štirih tekmah so osvojili le točko, v zadnjem krogu pa so v dramatični tekmi pred svojimi navijači igrali proti Empoliju.

Gostje so povedli z golom Mattie Destra v 49. minuti, na koncu pa je Torino v zadnjih minutah tekme uspel izenačiti z golom Saše Lukića za končnih 1:1.

Juventus

Stara dama ima zaenkrat precej slabo sezono, tako v Serie A kot v Ligi prvakov. V italijanskem prvenstvu so po devetih krogih dosegli le 3 zmage in s 13 točkami zasedajo šele 8. mesto na lestvici.

Za prvouvrščenim Napolijem zaostajajo že za 10 točk, navijači kluba pa nimajo skoraj nič več potrpljenja za naslednjo slabo potezo trenerja Massimiliana Allegrija.

Na zadnjih dveh srečanjih so nanizali dva poraza, najprej so izgubili v velikem derbiju proti Milanu na San Siru z 2:0, nato pa v torek v četrtem krogu skupinskega dela Lige prvakov doživeli fiasko proti Maccabiju ob malo pričakovanem porazu.

Z goloma dvojnega strelca Omerja Atzilija je izraelska ekipa zmagala z 2:0 in Juventusu s skromnimi tremi točkami zmanjšala možnosti za uvrstitev v drugi krog tekmovanja.

H2H

To bo že 248. tekma med Torinom in Juventusom. Juve je bil doslej uspešnejši in je dosegel 108 zmag, Torino je bil boljši 73-krat, 66 tekem pa se je končalo z remijem.

Pričakovani postavi

Torino (3-4-2-1): Vanja Milinković-Savić – Koffi Djidji – Perr Schuurs – Ricardo Rodriguez – Ola Aina – Saša Lukić – Karol Linetty – Valentino Lazaro – Alexey Miranchuk – Nikola Vlašić – Antonio Sanabria

Juventus (4-4-2): Wojciech Szczesny – Alex Sandro – Leonardo Bonucci – Bremer – Danilo – Adrien Rabiot – Manuel Locatelli – Juan Cuadrado – Filip Kostić – Dušan Vlahović – Arkadiusz Milik

Stavni nasvet

Ko se igrajo takšne tekme, trenutna forma ekipe ne igra pomembne vloge, odločilen je motiv, večja želja po zmagi, trenutni navdih.

Po spremenljivih rezultatih v preteklem delu sezone si tako Torino kot Juventus močno želita zmagati na derbiju, zato se zdi najbolj privlačna kombinacija zadetkov obeh ekip. Stavnica 22bet nam za to izbiro ponuja odlično kvoto 1,93, ki jo bomo takoj sprejeli.

Datum in ura: 15. 10. 2022, 18.00 CET

Nasvet: Obe ekipi data gol (BTTS)