Stavni nasveti: Sporting – Tottenham 13.09.2022, 18:45

stave-online
13 septembra, 2022
402 Views
nogomet stavni nasveti

V torek bo odigranih osem tekem drugega kroga UEFA Lige prvakov. Na sporedu so tekme v skupinah A, B, C i D, in v eni od the se bosta sestala Sporting in Tottenham. Pričetek tekme na stadionu Jose Alvalade bo ob 18.45 uri.

Obe ekipi sta v novo evropsko sezono krenile na najboljši mogoči način – s tremi osvojenimi točkami. Zato bo zmagovalec tega dvoboja močno povečal možnosti za napredovanje v izločilne boje.

Sporting

Nogometaši Sportinga so v prvem krogu po zaslugi odlične igre v drugem polčasu slavili proti Eintracht Frankfurtu v gosteh s 3:0. Marcus Edwards in Trincao sta v razmaku treh minut dosegla dva zadetka in to tako šokiralo nasprotnika, da se ni več mogel vrniti. Zmago portugalskega moštva je z golom ob koncu tekme potrdil Nuno Santos.

Sporting je z dobrimi igrami nadaljeval tudi minuli vikend. Na dominanten način so premagali Portimonense s 4:0, Trincao pa je dosegel še dva zadetka in tako pokazal, zakaj je član Barcelonine nogometne akademije.

Trener Ruben Amorim ima težave s poškodbami branilcev. Jeremijah St. Juste, Gonzalo Inacio in Luiz Neto so vprašljivi za to tekmo, tako da bo obrambna vrsta Sportinga lahko drastično oslabljena.

Tottenham

Ekipa Antonia Conteja je novo sezono UEFA Lige prvakov začela z zmago nad Marseillom z 2:0 pred domačimi navijači. Čeprav so imeli prevlado na igrišču, so potrebovali kar nekaj časa, da so zlomili odpor žilavih nasprotnikov. Šele v 76. minuti je Richarlison dosegel vodilni zadetek, pet minut kasneje pa je isti igralec z drugim golom zagotovil zmago svoji ekipi.

To je bila peta zmaga Tottenhama v sezoni na sedmih tekmah v vseh tekmovanjih. Na začetku nove sezone igrajo zelo dobro, niso izgubili niti ene uradne tekme in so med vodilnimi ekipami Premier lige.

Antonio Conte nima težav s poškodovanimi igralci, le Lucas Moura je izven pogona za tekmo s Sportingom. Poleg tega Tottenham ob koncu tedna ni igral domače prvenstvene tekme, saj je bil celoten krog prestavljen, zaradi smrti kraljice Elizabete II.

H2H

Ti dve ekipi se še nikoli nista srečali.

Pričakovani postavi

Sporting (3-4-3): Adan; Inacio, Coates, Esgaio; Santos, Morita, Ugarte, Porro; Pote, Trincao, Edwards

Tottenham (3-4-3): Lloris; Davies, Dier, Romero; Perišić, Hojbjerg, Bentancur, Emerson Royal; Son, Richarlison, Kane

Stavni namig

Datum in ura: 13. 09. 2022, 18.45 CET

Namig: Tottenham zmaga

Kvota: 1.98

Stavnica: 22bet

Pričakujemo, da bodo igralci Tottenhama nadaljevali z dobrimi igrami. Spursi že od začetka sezone igrajo zelo dobro, imajo odlično individualno kakovost, v to tekmo pa vstopajo bolj spočiti in sveži od nasprotnikov. Verjamemo, da bodo gostje dobili ta dvoboj.