Stavni nasveti: Roma – Lecce 9.10.2022, 20.45

stave-online
9 oktobra, 2022
454 Views
nogomet stavni nasveti

Po porazu proti Betisu na Olimpicu v Ligi Evropa bo Roma v nedeljo ob 20.45 v 9. krogu italijanske Serie A pred svojimi navijači pričakala ekipo Lecceja.

Roma

Ekipa trenerja Joseja Mourinha v tej sezoni igra nestabilno, v četrtek je doživela nov poraz v Evropi, tokrat na svojem stadionu. Kljub vodstvu z 1:0, ki ga je iz 11-metrovke prinesel Argentinec Dybala, je Betis uspel preobrniti na 1:2 in osvojiti vse tri točke. Tako si je Roma nakopala imperativ zmage v naslednjem krogu, ko gostujejo v Sevilji, če se želi s prvega mesta prebiti v naslednji krog tekmovanja.

V italijanskem prvenstvu Roma trenutno zaseda 6. mesto na lestvici s 16 točkami, kar je 4 točke manj od vodilnih Napolija in Atalante. Roma ima 5 zmag, 2 poraza in en remi. Zmaga proti Lecceju skupaj z morebitnim spodrsljajem Lazija ta konec tedna bi lahko Volkuljo po 9. krogu popeljala na četrto mesto.

Giallorossi so pretekli konec tedna dosegli zelo pomembno zmago v Serie A, na stadionu Giuseppe Meazza so bili v derbiju 8. kroga boljši od italijanskega podprvaka Interja. Izbranci trenerja Simoneja Inzaghija so povedli z golom Dimarca v 30. minuti, a je Roma prek Paula Dybale v 39. in Chrisa Smallinga v 75. minuti uspela preobrniti za končnih 1:2.

Lecce

Na drugi strani je Lecce s 7 osvojenimi točkami po 8 odigranih krogih na 13. mestu Serie A, z le eno zmago, 3 porazi in 4 remiji.

Prejšnji teden so doma proti Cremoneseju remizirali z 1:1, pri čemer sta oba zadetka padla v prvem polčasu po enajstmetrovkah, dosojenih na obeh straneh. Za moštvo Cremoneseja je bil v 19. minuti z bele točke natančen Daniel Ciofani, brazilski nogometaš Gabriel Strefezza pa je v 42. minuti za Lecce poskrbel za izenačenje.

H2H

V zadnjih petih medsebojnih tekmah v vseh tekmovanjih je Roma slavila štirikrat, Lecce pa enkrat.

Pričakovani postavi

AS Roma (3-4-2-1): Rui Patricio – Gianluca Mancini – Chris Smalling – Roger Ibanez – Nicola Zalewski – Bryan Cristante – Nemanja Matic – Leonardo Spinazzola – Nicolo Zaniolo – Paulo Dybala – Tammy Abraham

Lecce (4-3-3): Wladimiro Falcone – Valentin Gendrey – Marin Pongračić – Federico Baschirotto – Antonio Gallo – Joan Gonzalez – Morten Hjumland – Kristoffer Askildsen – Gabriel Strefezza – Lameck Banda – Lorenzo Colombo

Stavni nasvet

Datum in ura: 09.10.2022, 20.45 CET

Napoved: Z1 in skupna vsota 1 več kot 1.5 – Da

Kvota: 1.75

Stavnica: 22bet

Po porazu proti Betisu pred polnimi tribunami Olimpica je pričakovati hitro reakcijo Rome in ofenzivo od prve minute. Roma si na tej tekmi ne sme privoščiti spodrsljaja, pričakujemo zmago domačih z 2 ali več doseženimi goli.