Stavni nasveti: Portugalska – Švica 6.12.2022, 20.00

stave-online
5 decembra, 2022
473 Views
Portugalska - Švica

Reprezentanci Portugalske in Švice bosta v torek ob 20. uri na stadionu Lusail Iconic odigrali zadnjo tekmo osmine finala. Prvouvrščena reprezentanca skupine H in drugouvrščena ekipa skupine G bosta v neposrednem obračunu odločili, kdo se bo kot zadnji potnik uvrstil v četrtfinale svetovnega prvenstva v Katarju.

Portugalska

Ekipa selektorja Fernanda Santosa se je s 6 osvojenimi točkami na treh odigranih tekmah uvrstila v osmino finala svetovnega prvenstva kot prvouvrščena ekipa v skupini H. Dosegli so dve zmagi, proti Gani v prvem krogu s 3:2 in proti Urugvaju v drugem krogu z 2:0.

V zadnji tekmi skupinskega tekmovanja je Portugalska z 2:1 izgubila proti Južni Koreji, ki se je po zaslugi te zmage in boljše gol razlike v primerjavi z Urugvajem znašla med 16 najboljšimi ekipami turnirja.

Ta poraz trenerja Santosa ne bi smel skrbeti, saj si je njegova ekipa že po prvih dveh odigranih krogih zagotovila nastop v izločilnih bojih, zato je na tekmi proti Južni Koreji odpočil nekaj svojih ključnih igralcev.

Še vedno nismo videli čarovnij, ki se pričakujejo od prvega zvezdnika portugalske ekipe Cristiana Ronalda, a nekdo, ki je izstopal pri evropskih prvakih iz leta 2016, je zagotovo vezist Manchester Uniteda Bruno Fernandes z dvema goloma in prav toliko podajami.

Portugalska se je le dvakrat uvrstila v četrtfinale svetovnega prvenstva, to je leta 1966 in 2006. Glede na kakovost igralcev, ki jih imajo v svoji ekipi, pričakujemo, da bodo v torek zvečer izločili reprezentanco Švice in še tretjič ponovili ta dosežek.

Švica

Na drugi strani so si izbranci selektorja Murata Yakina s spektakularno zmago proti Srbiji s 3:2 v zadnjem krogu skupine G priborili nastop v osmini finala svetovnega prvenstva.

Švica je na tisti tekmi povedla z golom Shaqirija v 20. minuti, Srbiji pa je v vsega 15 minutah uspelo doseči dva zadetka in preobrniti izid. Sijajni napadalec Monaca Breel Embolo je poskrbel, da so na odmor odšli z neodločenim izidom, le tri minute po začetku drugega polčasa pa je Remo Freuler postavil končni izid in Švici prinesel vse tri točke.

Švicarji so na koncu zbrali 6 točk, enako kot Brazilija, a gol razlika 4 danih in 3 prejetih zadetkov ni bila dovolj za prvo mesto, ki je pripadlo petkratnemu zmagovalcu tega tekmovanja.

Švica se je nazadnje v četrtfinale svetovnega prvenstva uvrstila leta 1958, tako da bo morala, če bo želela ponoviti ta uspeh, odigrati veliko bolje od tistega, kar je pokazala do zdaj, da bi lahko izločila odlično reprezentanco Portugalske.

H2H

Ti dve reprezentanci sta od leta 2008 odigrali šest tekem, obe ekipi sta zmagali po trikrat. Letos sta se v Ligi narodov pomerili dvakrat, na prvi tekmi je Portugalska na domačem igrišču prepričljivo slavila s 4:0, na drugi tekmi pa je bila pred svojimi navijači boljša Švica z 1:0.

Pričakovani postavi

Portugalska (4-3-1-2): Diogo Costa – Joao Cancelo – Pepe – Ruben Dias – Raphael Guerreiro – Bernardo Silva – Ruben Neves – William Carvalho – Bruno Fernandes – Joao Felix – Cristiano Ronaldo

Švica (4-2-3-1): Gregor Kobel – Silvan Widmer – Fabian Schar – Manuel Akanji – Ricardo Rodriguez – Remo Freuler – Granit Xhaka – Xherdan Shaqiri – Djibril Sow – Ruben Vargas – Breel Embolo

Stavni nasvet

Ne glede na to, da je Švica zelo organizirana na igrišču, da Murat Yakin zna taktično kombinirati moštvo in da njegovi igralci premorejo dober timski duh, je individualna kakovost na strani Portugalske, kar ustvarja prednost v takih tekmah.

Portugalska ima v napadu močna orožja, ki nenehno pritiskajo na nasprotno obrambo in ustvarjajo veliko priložnosti za gol, zato ne bi smelo biti težav, da eno od teh priložnosti kronajo z golom. Pričakujemo zmago Portugalske in njeno uvrstitev v četrtfinale.

Datum in ura: 6.12.2022, 20.00

Namig: 1 (Portugalska)