Stavni nasveti: Olimpija – Galatasaray 8.8.2023, 21.00

stave-online
8 avgusta, 2023
347 Views
Olimpija - Galatasaray

V prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov ljubljanska Olimpija gosti Galatasaray. Tekma je na sporedu v torek ob 21. uri na stadionu v Stožicah.

Domači so v zadnjem krogu kvalifikacij s skupnim izidom 3:2 odpravili Ludogorec, gostje pa so z enakim izidom premagali Žalgiris.

Olimpija Ljubljana

Olimpija Ljubljana je na prejšnji tekmi kvalifikacij za Ligo prvakov doma premagala Ludogorec z 2:1 (prva tekma 1:1). Čeprav so gostje povedli v 15. minuti, so domači po treh minutah igre izenačili, končni izid pa postavili v sodnikovem dodatku. Oba zadetka je dosegel Timi Max Elšnik, po eno podajo pa sta vpisala Jorge Silva in Svit Seslar.

Po dveh odigranih tekmah v prvi slovenski ligi so vknjižili zmago in poraz, v prvem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov pa so premagali Valmiero s skupnim izidom 4:2. Na šestih prijateljskih tekmah pred začetkom sezone so zabeležili pet zmag in en poraz.

Saar Fadida je na zadnji prvenstveni tekmi dosegel hat-trick proti Rogaški, po počitku na klopi proti Ludogorcu pa bo znova upal na poziv med začetnih 11.

Elšnikova zadetka na obeh tekmah zadnjega kroga, mu skoraj zagotavljata, da bo ohranil mesto v vezni liniji ob Agustinu Doffu in Ivanu Posavcu.

Galatasaray

Na prejšnji tekmi so nogometaši Galatasaraya doma premagali Žalgiris z 1:0. Edini zadetek na tekmi je dosegel Dries Mertens v 31. minuti, nato pa do spremembe rezultata ni več prišlo.

Turška superliga se še ni začela, na štirih prijateljskih tekmah pa so dosegli po eno zmago in remi ter doživeli dva poraza. Do nastopa v kvalifikacijah za Ligo prvakov so prišli s prvim mestom v ligi z 88 točkami, kar je bilo osem več od drugouvrščenega Fenerbahčeja.

Čeprav je Galatasaray med poletnim prestopnim rokom pripeljal kar nekaj novih igralcev, nekateri nogometaši še vedno niso dobili dovoljenja za nastop.

Med še neprijavljenimi so Kerem Demirbay, Alpaslan Öztürk, Ogulcan Çağlayan in Christian Luyindama, Nicolo Zaniolo pa bi lahko srečanje izpustil zaradi poškodbe.

H2H

Zanimivo je, da ti dve ekipi v zgodovini še nikoli nista odigrali uradne tekme, leta 2012 pa sta odigrali prijateljsko tekmo, ki se je končala z remijem 1:1.

Poškodbe in odsotnosti

Olimpija Ljubljana: –

Galatasaray: Kerem Demirbay, Alpaslan Öztürk, Ogulcan Çağlayan, Christian Luyindama in Nicolo Zaniolo.

Pričakovani postavi

Olimpija Ljubljana (4-3-3): Vidovšek; Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Sualehe; Posavec, Doffo, Elsnik; Šešlar, Nukić, Pedro

Galatasaray (4-5-1): Muslera; Boey, Nelson, Bardakci, Angelino; Kutlu, Oliveira, Akturkoglu, Mertens, Akgun; Yılmaz

Stavni nasvet

Olimpija Ljubljana ima prednost domačega igrišča, Galatasaray pa je, zaradi na papirju boljše ekipe, favorit na tej tekmi. Zato menimo, da je gostujoča ekipa bližje zmagi, ne moremo pa z gotovostjo staviti na “čisto dvojko”. Zato je naš predlog neodločen izid ali zmaga Galatasarayja, z največ tremi goli na tekmi.

Datum in ura: 8.8.2023, 21.00

Namig: remi/Galatasaray & under 3.5