Stavni nasveti: Manchester United – Brentford, 5.04.2023, 21.00

stave-online
5 aprila, 2023
344 Views
Manchester United - Brentford

Manchester United in Brentford se bosta udarila v sredo na Old Traffordu ob 21. uri. Šlo bo za preloženo tekmo 25. kroga Premier lige.

Obe ekipi v zadnjem času redko zmagujeta, zato bo zmaga na tej tekmi obema pomenila veliko.

Manchester United

Nogometaši Manchester Uniteda niso zmagali na zadnjih treh tekmah. Imajo težave predvsem z učinkovitostjo, saj niso dosegli zadetka že več kot 270 minut.

Prejšnji vikend jih je premagal Newcastle United z 0:2. Na obeh straneh igrišča so imeli velike težave. V napadu so bili neučinkoviti in ​​nekreativni, obramba pa je bila mehka in je nasprotnikom omogočala veliko število priložnosti za zadetek. Zaradi tega poraza so zdrsnili na peto mesto premierligaške lestvice. Imajo 50 točk, toliko kot Tottenham in Newcastle, ki sta na tretjem in četrtem mestu.

Odsotnost Casemira zaradi kazni je zelo vidna. Ta izkušeni defenzivni vezist opravlja odlično delo v obrambi in noben drug igralec Manchester Uniteda ni sposoben igrati na enaki ravni kot on.

Kljub temu pa bo ta brazilski nogometaš izpustil to tekmo. Poleg njega so izven ekipe še Donny van de Beek, Christian Eriksen in Alejandro Garnacho, medtem ko je nastop Anthonyja Martiala vprašljiv.

Brentford

Na drugi strani so igralci Brentforda v soboto v gosteh pri Brightonu remizirali s 3:3. To je bila njihova nova tekma, v kateri so ostali neporaženi. Moštvo Thomasa Franka ni izgubilo na 15 od 16 odigranih tekem v letu 2023.

Čeprav so bile proti Galebovom trikrat v vodstvu, Čebelicam na tej tekmi ni uspelo osvojiti vseh treh točk. Aaron Hickey je v 89. minuti zagrešil enajstmetrovko, fantastični vratar David Raya pa ni uspel ustaviti strela Alexisa Maca Allisterja.

Zdaj jih čaka še ena tekma v gosteh proti ekipi, ki se obupano želi vrniti na zmagovita pota. Nogometaši Brentforda igrajo zelo disciplinirano v gosteh in so na zadnjih petih tekmah v gosteh doživeli le en poraz. Ali bo gostom uspelo nadaljevati ta niz dobrih rezultatov, bomo še videli.

Kar zadeva seznam poškodovanih, sta na njem le Keane Lewis-Potter in Vitaly Janelt.

H2H

Nogometaši Brentforda so v prvem delu sezone na svojem stadionu prepričljivo premagali Manchester United s 4:0.

Pričakovane postave

Manchester United (4-2-3-1): De Gea; Shaw, Martinez, Varane, Wan-Bissaka; Fred, Sabitzer, Fernandes, Antony, Rashford; Weghorst

Brentford (4-3-3): Raya; Henry, Mee, Pinnock, Hickey; Jensen, Norgaard, Damsgaard; Wisa, Mbeumo, Toney

Stavni nasvet

Kot smo že poudarili, je Manchester United brez Casemira bistveno bolj ranljiv. Po drugi strani pa so nogometaši Brentforda proti Brightonu pokazali, da znajo biti zelo nevarni v protinapadu, zato pričakujemo, da bosta obe ekipi na tej tekmi dosegli vsaj en gol.

Datum in ura: 5.04.02023, 21.00

Namig: Obe ekipi data gol – DA