Stavni nasveti: Manchester City – Notthingam, 23.9.2023, 16.00

stave-online
23 septembra, 2023
222 Views
nogomet stavni nasveti

V eni od tekem šestega kroga angleške Premier lige, ki je na sporedu v soboto, bo Manchester City gostil Nottingham Forest. Domači so izraziti favoriti, gostje pa upajo, da bodo ponovili igro iz februarja, ko so z aktualnimi angleškimi in evropskimi prvaki igrali neodločeno 1:1.

Manchester City

Manchester City je imel lani izjemno uspešno sezono, ko je osvojil Premier ligo, FA pokal in, kar je najpomembneje, UEFA Ligo prvakov. Poleg tega je Manchester že osvojil svojo prvo trofejo v tej sezoni, ko je v finalu Superpokala UEFA premagal Sevillo po streljanju enajstmetrovk. Poleg tega so imeli “meščani” priložnost, da si zagotovijo še eno trofejo, vendar jih je v finalu Community Shielda premagal Arsenal, prav tako po streljanju enajstmetrovk.

City je s petimi zaporednimi zmagami na petih tekmah in gol razliko 14:3 na vrhu lestvice. Zaradi teh izidov so najboljša obramba v ligi in imajo drugi najboljši napad. Sezono so začeli z zmago v gosteh proti Burnleyju s 3:0 v prvem krogu, sledila pa je zmaga nad Newcastlom z 1:0 v derbiju drugega kroga. Nato so zabeležili zmagi proti Sheffield Unitedu in Fulhamu.

Na tekmi proti West Hamu v prejšnjem krogu so pokazali zmagovalno miselnost, ob polčasu zaostajali (0:1) in v drugem polčasu dosegli prepričljivo zmagali s 3:1. Podobno je bilo v prvem krogu Lige prvakov. City je ob polčasu na svojem stadionu Etihad zaostajal proti Crveni zvezdi, a se mu je uspelo vrniti in zmagati z enakim rezultatom kot proti West Hamu.

Nottingham

Nottingham Forest si je v minuli sezoni zagotovil obstanek v Premier ligi po zaslugi odličnih iger na zadnjih štirih tekmah, kjer je zabeležil dve zmagi in dva remija. Ta dosežek je še toliko bolj impresiven, če upoštevamo, da so bili nekateri njihovi nasprotniki na teh srečanjih Arsenal, Chelsea in Crystal Palace.

Nottingham Forest je v tej sezoni pokazal več izkušenj, kar se odraža v njihovih rezultatih na začetku sezone. Po petih odigranih tekmah so trenutno na osmem mestu na lestvici s sedmimi točkami, kar je zadovoljivo, še posebej glede na to, da so lani prvo zmago dosegli šele v 12. krogu.

Po uvodnem porazu proti Arsenalu z 2:1 se je Nottingham Forest vrnil na naslednji tekmi z zmago nad Sheffield Unitedom. V naslednji tekmi so se približali pomembnemu izidu in v prvih petih minutah proti Manchester Unitedu na Old Traffordu vodili z 2:0. Vseeno so domači uspeli narediti preobrat in zmagati s 3:2. Kljub temu se samozavest Nottinghama ni zamajala, saj so si v naslednji tekmi zagotovili zmago v gosteh z 1:0 proti Chelseaju.

Prejšnji teden je Nottingham doma igral neodločeno 1:1 proti Burnleyju in ne glede na to, kako težak je izziv, ni dvoma, da bodo dali vse od sebe, da nadaljujejo svoj niz neporaženosti, tudi na najtežjem gostovanju v Premier ligi.

H2H

Ta tekmeca sta v novejši zgodovini odigrala dve tekmi, obe v prejšnji sezoni po vrnitvi Nottinghama v Premier ligo. Tekma v Manchestru se je končala s prepričljivo zmago Manchester Cityja s 6:0, povratna tekma pa je bila izenačena in presenetila številne navijače.

Poškodbe in odsotnosti

Manchester City: De Bruyne (poškodba), Grealish, Kovačič, Stones (vprašljivi) Nottingham: Aurier, Danilo in Hennessey (vprašljivi, poškodbe)

Stavni nasvet

Manchester City je nedvomno najkakovostnejši klub v Evropi v tem trenutku, čeprav so nekateri njegovi ključni igralci poškodovani. Zato njihova zmaga proti Nottingham Forestu ne bi smelo biti vprašljiva. Glede na to, da sta se zadnji dve tekmi kljub zaostanku ob polčasu končali z zmagama, je čas za tekmo, kjer bomo priča absolutni premoči Cityja že od prve minute.

Začetek tekme: sobota, 23.09.2023 16.00

Namig: Manchester City HT-FT