Stavni nasveti: Manchester City – Brentford 12.11.2022, 13.30

stave-online
12 novembra, 2022
412 Views
nogomet stavni nasveti

V soboto se začenja šestnajsti krog angleške Premier lige. Na prvi tekmi bo Manchester City gostil Brentford, začetek obračuna na Etihadu pa je predviden ob 13.30 uri.

Aktualni prvaki igrajo dobro in nenehno zmagujejo. Zmagali so na zadnjih štirih tekmah v vseh tekmovanjih, v soboto pa bodo imeli lepo priložnost za nadaljevanje tega niza.

Manchester City novice

Nogometaši Manchester Cityja so po tesni zmagi proti Fulhamu z 2:1 v prejšnjem krogu z golom Erlinga Haalanda v tretjem krogu ligaškega pokala z 2:0 odpravili Chelsea. V tem obračunu sta bila strelca Riyad Mahrez in Julian Alvarez. Argentinski napadalec je nadaljeval dobro igro in zadel še na tretji zaporedni tekmi.

Vendar Erling Haaland je okreval po poškodbi in bo verjetno v soboto začel na položaju osrednjega napadalca. Fantastični Norvežan je na ligaški tekmi igral le 26 minut, a zmagovalni zadetek proti Fulhamu dosegel z bele točke. Glede na to, da je to zadnji krog pred premorom za svetovno prvenstvo, pričakujemo, da bo Norvežan odigral vseh 90 minut.

Poleg Haalanda je po poškodbi okreval tudi Kalvin Phillips. Proti Chelseaju je vstopil s klopi in igral 40 minut, tako da ima Pep Guardiola zdaj še eno možnost na položaju defenzivnega vezista. Edini poškodovani igralec je Kyle Walker.

Brentford novice

Na drugi strani igralci Brentforda niso zmagali na zadnjih štirih tekmah v prvenstvu. Vknjižili so tri remije in en poraz, kar ni dober niz rezultatov pred najtežjim gostovanjem v celotni ligi.

Ekipa Thomasa Franka igra še posebej slabo v gosteh. Na zadnjih sedmih gostovanjih v Premier ligi jim ni uspelo zmagati. Poleg tega so na vsaki od zadnjih treh gostovanj prejeli vsaj dva zadetka.

Dobra novica za trenerski štab čebel je vrnitev Ivana Toneyja. Najboljši strelec Brentforda je prejšnjo tekmo proti Nottingham Forestu izpustil zaradi izključitve. Poleg njega je po poškodbi okreval tudi Christian Norgaard, ki se bo prvič po treh mesecih potegoval za udarno enajsterico.

Kristoffer Ajer, Pontus Jansson, Thomas Strakosha, Aaron Hickey in Charlie Goode so poškodovani, medtem ko sta Vitaly Janelt in Shandon Baptiste vprašljiva za to tekmo.

H2H

Meščani so lani dvakrat premagali čebele – 2:0 in 1:0.

Pričakovani postavi

Manchester City (4-3-3): Ederson; Cancelo, Dias, Laporte, Dias, Akanji; Rodri, Silva, De Bruyne; Grealish, Foden, Haaland

Brentford (4-3-3): Raya; Henry, Pinnock, Mee, Roerslev; Onyeka, Dasilva, Jensen, Mbeumo, Lewis-Potter, Toney

Manchester City vs. Brentford napoved

Verjamemo, da bo Manchester City na zadnji tekmi pred premorom za svetovno prvenstvo igral učinkovito. Brentford na gostovanjih ne blesti, zato pričakujemo popolno prevlado in zelo prepričljivo zmago domačih.

Datum in ura: sobota, 12. 11. 2022, 13.30

Napoved: Manchester City zmaga in več kot 3.5 gola