Stavni nasveti: Mallorca – Barcelona, 26.9.2023, 21.30

stave-online
26 septembra, 2023
254 Views
nogomet stavni nasveti

V sedmem krogu španske La Lige Mallorca gosti Barcelono. Tekma je na sporedu v torek ob 21.30 na stadionu Estadi Mallorca Son Moix.

Domači so v prejšnjem krogu doživeli poraz pri Gironi, gostje pa so premagali Celto Vigo.

Mallorca

Mallorca je zadnjo  tekmo izgubila proti Gironi v gosteh s 5:3. Čeprav so povedli že v četrti minuti prek Vedata Muriqija iz enajstmetrovke, so še pred polčasom prejeli kar štiri zadetke. V 57. minuti so domači dosegli še en zadetek, gostom pa je vodstvo Girone uspelo znižati šele v 88. in 95. minuti, ko se je dvakrat med strelce vpisal Abdon Prats.

Mallorca je v dosedanjem delu sezone zabeležila eno zmago, dva remija in tri poraze. Trenutno zasedajo 16. mesto na lestvici z le petimi točkami, eno več od Celte iz Viga, ki je na mestu, ki vodi v drugo ligo.

Mallorca v torek zaradi poškodb ne more računati na Omarja Mascarella in Antonia Railla, sicer pa je domača ekipa v dobri kondiciji pred to tekmo.

Abdon Prats je proti Gironi dosegel dva zadetka s klopi in naj bi bil zdaj vključen v začetno ekipo, morda na krilnem položaju, Vedat Muriqi pa naj bi igral na sredini. Trener Javier Aguirre naj bi se upiral bistvenim spremembam v ekipi, ki je proti Gironi prejela pet golov, kljub temu pa se pričakuje sprememba v obrambi, kjer bi lahko srečanje začel Jose Copete.

100% do 100€ Bonus dobrodošlice
Stavi zdaj
Stavi zdaj
100% do 150€ Bonus dobrodošlice
Stavi zdaj

Barcelona

V prejšnjem krogu španske La Lige je Barcelona po izjemnem preobratu doma premagala Celto Vigo s 3:2. Gostujoča ekipa je povedla v 19. minuti, v 76. pa je vodstvo podvojila. Nato je sledil popoln preobrat domačih, Barcelona je v vsega devetih minutah dosegla tri zadetke. Robert Lewandowski je dosegel dva zadetka v 81. in 85. minuti, končni izid pa je v 89. minuti postavil Joao Cancelo.

Po remiju v prvem krogu proti Getafeju je Barcelona nanizala šest zaporednih zmag v vseh tekmovanjih, kjer je premagala Cadiz, Villarreal, Osasuno in Betis, nato pa se je pomerila še s Celto Vigo. Zmagali so tudi v prvem krogu Lige prvakov proti Antwerpnu.

Kar zadeva poškodovane igralce, je Barcelona ta vikend doživela nov pretres proti Celti. Frenkie de Jong je dobil udarec v gleženj, zaradi katerega naj bi bil odsoten naslednjih šest tednov. Pedri še vedno ni na voljo zaradi težav s stegnom, kar pomeni, da bi Gavi lahko zaigral poleg Oriola Romeua in Ilkaya Gundogana v vezni liniji.

Ronald Araujo se je po poškodbi vrnil s klopi proti Celti in bi ga lahko zdaj videli v začetni enajsterici, kjer bi lahko zamenjal Andreasa Christensena. Trener Xavi še naprej rotira na desni strani v napadu in morda bi bil tokrat na vrsti Raphinha, da začne v torek. Kot levi bočni branilec naj bi se na prvenstveni tekmi vrnil tudi Alejandro Balde.

H2H

02.01.2022. Mallorca vs Barcelona 0:1

01.05.2022. Barcelona vs Mallorca 2:1

01.10.2022. Mallorca vs Barcelona 0:1

28. 5. 2023. Barcelona vs Mallorca 3:0

Poškodbe in odsotnosti

Mallorca: Antonio Raillo in Omar Mascarell.

Barcelona: Pedri in Frenkie de Jong.

Pričakovani postavi

Mallorca (5-4-1): Rajkovič; Maffeo, Valjent, Nastasić, Copete, Lato; D. Rodriguez, Morlanes, Costa, Prats; Muriqi

Barcelona (4-3-3): Ter Stegen; Cancelo, Kounde, Araujo, Balde; Gundogan, Romeu, Gavi; Raphinha, Lewandowski, Felix

Stavni nasvet

Barcelona je na tej tekmi jasni favorit zaradi položaja na lestvici, forme in medsebojnih rezultatov. Čeprav ima Mallorca prednost, da igra doma, verjamemo, da se porazu ne bo mogla izogniti. Zato je naš predlog za to tekmo zmaga Barcelone z vsaj dvema doseženima goloma na tekmi, saj se pričakuje odprta tekma.

Začetek tekme: torek, 26.9.2023, 21.30

Namig: Barcelona & več kot 1.5 gola (Z2 in SV 1.5 – Da)