Stavni nasveti: Leipzig – Manchester City, 4.10.2023, 21.00

stave-online
4 oktobra, 2023
270 Views
nogomet stavni nasveti

Manchester City po dveh zaporednih porazih v vseh tekmovanjih potuje v Nemčijo v upanju, da ustavi ta slab niz in osvoji nove tri točke v Ligi prvakov.

Leipzig

Leipzig ima za seboj odličen začetek sezone. Trenutno so v nizu sedmih tekem brez poraza in imajo v teh sedmih tekmah šest zmag.

Od začetka sezone so doživeli le en poraz v prvem krogu Bundeslige proti Bayerju.

Na vsaki tekmi te sezone je Leipzig dosegel vsaj en gol, na osmih od devetih tekem pa dva ali več golov. Osem tekem se je končalo z več kot 2,5 gola, pet pa z zadetki obeh ekip.

V prvem krogu v Švici so premagali Young Boys s 3:1 in če bodo proti Manchester Cityju osvojili vsaj točko, bodo v zelo dobrem položaju pred dvojnim srečanjem proti Crveni zvezdi.

Na prejšnjih 10 domačih tekmah v Ligi prvakov je Leipzig doživel le dva poraza in na vsaki tekmi dosegel vsaj en gol.

Manchester City

Manchester City je prejšnji teden doživel dva zaporedna poraza. Najprej so izpadli iz EFL pokala proti Newcastlu, v soboto pa doživeli prvi poraz v Premier ligi proti Wolvesom.

Nazadnje so dva zaporedna poraza doživeli januarja, ko so v štirih dneh izgubili proti Southamptonu in Manchester Unitedu.

Manchester City ima težave v obrambi že od začetka sezone in na prejšnjih šestih tekmah je ohranil le enkrat mrežo nedotaknjeno in to proti Forestu doma.

Tista tekma proti Newcastlu prejšnji teden je bila edina v tej sezoni, na kateri niso dosegli zadetka.

Manchester City mora do konca tedna odigrati še zelo pomembno tekmo proti Arsenalu, po reprezentančnem premoru pa se bo City pomeril z Brightonom in Man Utd. Za Pepa torej prihaja težak razpored.

Zadnjič, ko so doživeli dva zaporedna poraza, so odgovorili s tremi zaporednimi zmagami.

H2H

14. 3. 2023 Manchester City vs Leipzig 7:0

22. 2. 2023 Leipzig vs Manchester City 1:1

7. 12. 2021 Leipzig vs Manchester City 2:1

15. 9. 2021 Manchester City vs Leipzig 6:3

Poškodbe in odsotnosti

Leipzig: Kevin Kampl, Dani Olmo, Willi Orban in Timo Werner so poškodovani.

Manchester City: Kevin De Bruyne je poškodovan.

Stavni nasvet

Na prejšnjih štirih tekmah med tema dvema ekipama smo videli 21 golov, kar je 5,25 gola na tekmo. Ti dve ekipi ne znata igrati dolgočasnega nogometa in zaradi tega menimo, da je ta tekma odlična za stavo na gole.