Stavni nasveti: Juventus – Sporting 13.04.2023, 21.00

stave-online
13 aprila, 2023
413 Views
Juventus - Sporting

V prvem četrtfinalnem srečanju Evropske lige bo Juventus gostil Sporting Lizbono. Tekma bo na sporedu ob 21. uri na stadionu Allianz.

V prejšnji fazi so domači z rezultatom 3:0 izločili Freiburg, medtem ko so gostje po boljšem izvajanju enajstmetrovk premagali Arsenal.

Juventus

V zadnjem kolu Serie A so nogometaši Juventusa izgubili na gostovanju pri Laziju z rezultatom 2:1. Prejeli so gol v 38. minuti, vendar so štiri minute kasneje izenačili prek Adriena Rabiota. Čeprav so bili po vseh statističnih parametrih enakopravni nasprotnik, so v 53. minuti prejeli še en zadetek, po katerem se niso več uspeli vrniti v tekmo.

Trenutno so na sedmem mestu prvenstvene lestvice s 44 točkami, štiri manj od šestouvrščene Atalante in mesta, ki vodi v evropsko tekmovanje. V pokalu so v prvi polfinalni tekmi remizirali proti Interju 1:1. V dosedanjih sedmih tekmah v vseh tekmovanjih so zabeležili pet zmag, po en remi in poraz.

Prejšnjo tekmo proti Laziju sta izpustila Moise Kean zaradi suspenzije in Mattia De Sciglio zaradi poškodbe, vendar sta pripravljena za naslednjo tekmo proti Sportingu. Paul Pogba je še vedno poškodovan, Leandro Paredes pa bo prav tako izven igrišča po spopadu z trenerjem Massimiliano Allegrijem.

Pričakuje se, da bo napad Juventusa vodil Dušan Vlahović, ki bi moral biti v prednosti pred Arkadiuszem Milikom. Vlahoviću se bo v napadu pridružil Angel Di Maria. Drugih presenečenj ne bi smelo biti.

Sporting Lizbona

V zadnjem kolu portugalske lige je Sporting Lizbona na gostovanju premagala Casa Piu z rezultatom 3:4. Čeprav so bili favoriti v tej tekmi, so se gostje mučili in zmago dosegli šele v 85. minuti tekme. Trincao je za goste dosegel hat-trick, enkrat pa je bil natančen Pedro Goncalves.

V prvenstvu trenutno zasedajo četrto mesto na lestvici s 57 točkami, pet manj od tretjeuvrščene Brage. V pokalu so bili v finalu poraženi proti Portu z rezultatom 0:2. V dosedanjih 11 tekmah v vseh tekmovanjih nimajo nobenega poraza z osmimi zmagami in tremi neodločenimi izidi.

Trener Ruben Amorim ne bo mogel računati na napadalni dvojec Jovane Cabral in Paulinho zaradi poškodb, medtem ko bo vezist Manuel Ugarte zaradi suspenzije zamudil tekmo proti Juventusu. Vsi ostali igralci bodo na voljo.

V napadu bi moral nastopiti Youssef Chermiti, medtem ko bo Hector Bellerin, ki se je opomogel od poškodbe, verjetno sedel na klopi.

H2H

Nazadnje sta se ti dve ekipi srečali leta 2017, ko sta se pomerili v skupinskem delu Lige prvakov. Prva tekma se je končala z rezultatom 2:1 za Juventus, drugič pa sta se ekipi razšli z neodločenim izidom 1:1.

Pričakovani postavi

Juventus (3-5-2): Szczesny; Danilo, Bremer, Sandro; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Kostic; Di Maria, Vlahovic

Sporting Lizbona (3-4-3): Adan; Diomande, Coates, St. Juste; Esgaio, Goncalves, Morita, Reis; Edwards, Chermiti, Trincao

Stavni nasvet

Juventus je rahli favorit v tej tekmi zaradi medsebojnega dvoboja in uvrstitve. Kljub temu je Sporting v dobri formi. Zato je naš nasvet za to tekmo remi ali zmaga Juventus v kombinaciji z manj kot 2.5 gola na tekmi.

Datum in čas: 13.04.2023. 21:00

Napoved: Juventus/remi & manj kot 2.5