Stavni nasveti: Inter – AC Milan, 16.9.2023, 18.00

stave-online
16 septembra, 2023
239 Views
nogomet stavni nasveti

V derbiju italijanske Serie A bo Inter gostil AC Milan. Tekma je na sporedu v soboto ob 18. uri na stadionu Giuseppe Meazza. Obe ekipi imata v dosedanjem delu prvenstva popoln izkupiček.

Inter

V zadnji uradni tekmi je Inter doma premagal Fiorentino s 4:0. Povedli so v 23. minuti, ko je Federico Dimarco asistiral Marcusu Thuramu, ki je zatresel mrežo. Svojo prednost so podvojili v 53. minuti, tokrat je zadel Lautaro Martinez, prvo asistenco v sezoni pa je prispeval Thuram. Le pet minut pozneje je Inter z enajstmetrovko prek Hakana Calhanogluja dosegel še en zadetek, končni izid pa je v 73. minuti postavil Martinez, tokrat ob podaji Juana Cuadrada.

Pred tekmo proti Fiorentini je Inter zmagal še proti Cagliariju z 0:2 in z enakim izidom tudi proti Monzi. Trenutno zasedajo prvo mesto na lestvici z maksimalnimi 9 točkami in še niso prejeli zadetka (gol razlika 8:0).

Med pripravami na tekmo bo trener Interja Simone Inzaghi najverjetneje ohranil začetno enajsterico s prejšnjega srečanja, ta konec tedna pa naj bi imel na voljo celotno ekipo, manjša vprašanja pa sta le glede poškodb Francesca Acerbija in Juana Cuadrada, vendar bosta verjetno oba vsaj na klopi.

Čeprav sta med reprezentančnim premorom oba dosegla po dva zadetka, se pričakuje, da bosta poletni okrepitvi Davide Frattesi in Marko Arnautović spet imela omejeni vlogi. Lautaro Martinez bi moral biti v odlični formi, potem ko je odigral le pet minut na tekmi Argentine proti Boliviji, kapetan Interja pa si bo prizadeval izboljšati svoj izkupiček osmih golov proti Milanu v vseh tekmovanjih. Samo Giuseppe Meazza (po katerem je stadion poimenovan) in Stefano Nyers sta dosegla več zadetkov v Interjevi zgodovini na milanskih derbijih.

100% do 150€ Bonus dobrodošlice
Stavi zdaj

AC Milan

AC Milan je svojo zadnjo tekmo proti Romi v gosteh dobil z 1:2. Povedli so v deveti minuti z golom Olivierja Girouda iz enajstmetrovke, vodstvo pa podvojili v začetku drugega polčasa, ko je Davide Calabria asistiral Rafaelu Leau, ki je zadel. Nato je v 61. minuti Fikayo Tomori prejel drugi rumeni karton, a kljub igralcu manj je AC Milan uspel zmagati to tekmo, v drugem polčasu pa je prejel le en gol.

Pred to tekmo so doma premagali Torino s 4:1 in Bologno z 0:2. Po treh odigranih tekmah imajo popoln izkupiček, zdaj pa gostujejo pri mestnih tekmecih v boju za vrh v nadaljevanju sezone.

Najpomembnejši napadalec Milana, ki je dosegel štiri zadetke, Olivier Giroud, si zdaj želi postati prvi Rossonero, ki bo zadel na uvodnih štirih tekmah sezone po Oliverju Bierhoffu leta 1998. Po uspešnem začetku sezone 2023-24 je moč pričakovati, da bo Stefano Pioli izbral znano zasedbo, vendar bo zagotovo prišlo do ene spremembe v začetni enajsterici. Fikayo Tomori mora odslužiti kazen zaradi rdečega kartona proti Romi.

Ker je Pierre Kalulu poškodovan, bo izkušeni veteran Simon Kjaer verjetno sodeloval z Malickom Thiawom v osrčju obrambe Milana, medtem ko se bosta Giroudu v ospredju pridružila Christian Pulisic in Rafael Leao v formaciji 4-3-3.

H2H

18.01.2023. AC Milan vs Inter 0:3

05.02.2023. Inter vs AC Milan 1:0

10.05.2023. AC Milan vs Inter 0:2

16.05.2023. Inter vs AC Milan 1:0

Poškodbe in odsotnosti

Inter: Francesco Acerbi in Juan Cuadrado.

AC Milan: Fikayo Tomori, Pierre Kalulu in Ismael Bennacer.

Pričakovani postavi

Inter (3-5-2): Sommer; Darmian, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Barella, Calhanoglu, Mkhitaryan, Dimarco; Thuram, Martinez

AC Milan (4-3-3): Maignan; Calabria, Thiaw, Kjaer, Hernandez; Loftus-Cheek, Krunic, Reijnders; Pulišić, Giroud, Leao

Stavni nasvet

Inter je na tej tekmi rahel favorit zaradi domačih navijačev, boljšega izida med seboj in forme, a zaradi pomembnosti te tekme za obe ekipi je težko z gotovostjo napovedati domačo zmago. Zato je naša predlagana stava za to tekmo zmaga Interja ali remi, z vsaj dvema doseženima goloma na celotni tekmi.

Začetek tekme: sobota, 16.09.2023, 18.00

Namig: Inter/remi & več kot 1.5 gola