Stavni nasveti: Crvena zvezda – Maccabi Haifa 23.08.2022, 21.00

stave-online
23 avgusta, 2022
445 Views
nogomet stavni nasveti

Imena zadnjih šestih klubov, ki bodo sodelovali v skupinskem delu Lige prvakov bodo poznana po povratnih tekmah zadnjega kroga kvalifikacij v torek in sredo. Crvena zvezda bo v torek ob 21. Uri na stadionu Rajko Mitić pričakali Maccabi iz Haife.

Izraelski prvak je na prvem dvoboju pretekli teden slavil 3:2. To je bila zelo razburljiva in dinamična tekma, z nekaj rezultatskimi preobrati, zato številni v torek pričakujejo enako zanimivo tekmo tudi v Beogradu.

Crvena zvezda

Nogometaši Crvene zvezde so prvo tekmo odigrali z veliko nihanji. V prvem polčasu so bili zelo dobri, z goloma Aleksandra Pešića in Guelorja Kange so po prvih 45 minutah vodili z 2:1, v drugem pa so popolnoma zamrznili. Njihova želja je bila ubraniti prednost iz prvega dela, a jim to ni uspelo, saj je nasprotnik dosegel dva zadetka.

Zato bo moštvo Dejana Stankovića moralo na povratnem srečanju zmagati, če se želi po dveletni odsotnosti vrniti med evropsko nogometno elito. Ekipa Crvene zvezde je, kot smo že večkrat zapisali, precej močna in ambicije vseh v klubu so, da si zagotovijo nastop v UEFA Ligi prvakov.

Zanimanje za to tekmo v Srbiji je ogromno. Vse vstopnice so bile že pred dnevi razprodane, tako da bodo imeli nogometaši srbskega prvaka bučno podporo s tribun. To bo dodatna spodbuda za igralce Zvezde, da bodo nasprotnika napadli od prve minute in poskusili povesti že v začetni fazi tekme.

Maccabi Haifa

Maccabi Haifa že celotno poletje igra zelo dobro. Pozornost nogometne javnosti so pritegnili po tem, ko so v Pireju izločili Olympiacos z zmago s 4:0. Da ni naključje so potrdili proti Apollonu, ki so ga premagali s skupnim izidom 4:2. Na koncu so premagali Crveno zvezdo s 3:2 in v povratno tekmo vstopajo s prednostjo.

Izraelski prvak je precej nevaren, predvsem v napadalnem delu. Frantzdy Pierrot je na prvi tekmi dosegel dva zadetka in znova pokazal, zakaj je najboljši strelec teh kvalifikacij. Njegovi glavni prednosti sta moč in zaključek, ta Haitijec pa je precej namučil Zvezdine osrednje branilce.

Poleg Pierrota je Maccabi Zvezdi povzročal veliko preglavic na desni strani, kjer sta bila aktivna Tjaronn Chery in Dolev Haziza. Ne bo presenečenje, če se bo kopica akcij Izraelcev spet odvijala čez ta del igrišča.

H2H

Pred letošnjima dvobojema se Zvezda in Maccabi še nista srečala.

Pričakovani postavi

Crvena zvezda (4-3-3): Borjan; Rodić, Milunović, Dragović, Eraković; Srnić, Kanga, Kangwa; Ivanić, Katai, Pešić

Maccabi Haifa (4-3-3): Cohen; Cornud, Goldberg, Planić, Sundgren; El Fazaz, Lavi, Chery; David, Haziza, Pierrot

Stavni nasvet

Datum in čas: 23. 08. 2022 21.00 CET

Namig: Ekipa napreduje – Crvena zvezda

Kvota: 2.13

Stavnica: 22Bet

Čeprav Maccabi že celotno poletje igra zelo dobro, verjamemo, da se bo Zvezda uvrstila v skupinski del UEFA Lige prvakov. V prvem polčasu prve tekme so rdeče-beli pokazali, kako nevarni so lahko in verjamemo, da bo njihov interval dobre igre na povratni tekmi daljši kot na prvi. Njihovi navijači bodo poskrbeli za odlično vzdušje in verjamemo, da se bodo veselili ob koncu srečanja.