Stavni nasveti: Chelsea – Liverpool, 4.04.2023, 21.00

stave-online
4 aprila, 2023
310 Views
Chelsea - Liverpool

V zaostali tekmi 8. kroga Premier lige Chelsea pričakuje Liverpool. Tekma je na sporedu v torek ob 21. uri na Stamford Bridgu.

Chelsea

Chelsea v tej sezoni ni na zavidljivi ravni. Na zadnji prvenstveni tekmi so v gosteh izgubili z Aston Villo z 0:2. Čeprav so bili po vseh statističnih parametrih boljši tekmec od nasprotnikov, jim iz te tekme ni uspelo priti kot zmagovalec. Na začetku prvega in drugega polčasa so prejeli zadetke, a se jim ni uspelo vrniti v igro.

Na zadnjih devetih tekmah v Premier ligi so zabeležili le dve zmagi, štiri remije in tri poraze. Na lestvici zasedajo 11. mesto z 38 točkami. Do mesta, ki vodi v evropsko tekmovanje so oddaljeni pet točk. V Ligi prvakov so se uvrstili v četrtfinale, potem ko so s skupnim izidom 2:1 odpravili Borussio Dortmund. Njihov naslednji nasprotnik bo Real Madrid.

Kar zadeva poškodovane igralce, bo trener Bruno Saltor brez Armanda Broye, Cesarja Azpilicuete in Thiaga Silve, vprašljiva pa sta Edouard Mendy in Pierre-Emerick Aubameyang.

Obstaja možnost, da bosta Raheem Sterling in Wesley Fofana nared za tekmo z Liverpoolom, vprašanje pa je, ali bosta v začetni enajsterici. Poleg tega je N’Golo Kante na zadnji tekmi vstopil s klopi in morda bo v igri od začetka tekme, a to bomo morali videti.

Liverpool

Tako kot Chelsea tudi Liverpool v tej sezoni igra pod vsemi pričakovanji. Na zadnji prvenstveni tekmi jih je v gosteh s 4:1 ugnal Manchester City. Po vodstvu v 17. minuti in golu Mohameda Salaha je sledil popolen polom gostov. Deset minut pozneje so domači izenačili, na začetku drugega polčasa pa so gostje prejeli še dva zadetka. V 74. minuti je bil postavljen končni izid nove slabe predstave čete Jurgena Kloppa.

Trenutno zasedajo osmo mesto na lestvici z 42 točkami, osem točk pa jih loči od četrtega mesta. Na zadnjih petih ligaških tekmah so zabeležili dve zmagi, en remi in dva poraza. V Ligi prvakov jih je izločil Real Madrid, s skupnim izidom 6:2.

Liverpool ima resne težave s poškodovanimi igralci, predvsem na sredini. Na seznamu so Calvin Ramsay, Stefan Bajčetić, Naby Keita in Thiago Alcantara iz sredine igrišča. Poleg njih bo izven pogona na tej tekmi tudi Luis Diaz. Vsi ostali igralci pa bodo na voljo.

Pričakovati je, da bi lahko Klopp spočili Andrewa Robertsona, namesto njega pa naj bi zaigral Kostas Tsimikas. V napadu bosta verjetno Roberto Firmino in Darwin Nunez, drugih sprememb pa naj ne bi bilo.

H2H

Zadnjih pet dvobojev med tema ekipama se je končalo z neodločenim izidom, zadnje tri tekme pa so se zaključile z 0:0.

Pričakovane postave

Chelsea (4-3-3): Kepa; Badiashile, Koulibaly, Fofana; James, Fernandez, Kante, Chilwell; Mount, Havertz; Feliks

Liverpool (4-2-3-1): Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas; Henderson, Fabinho; Salah, Firmino, Jota; Nunez

Stavni nasvet

Ker se je zadnjih pet dvobojev med tema ekipama končalo z remijem, menimo, da bo tudi prihajajoči dvoboj brez zmagovalca. Prav tako sta obe ekipi v slabi formi, na lestvici pa je med njima majhna točkovna razlika. Vendar pa je varnejši tip od klasičnega “X” neodločen izid ob polčasu ali koncu tekme, kar je naš nasvet za to tekmo.

Datum in ura: 4.04. 2023, 21.00

Namig: X In The First Half Or In The Match – Yes