Stavni nasveti: Baskonia – Real Madrid 29.12.2022, 19.00

stave-online
29 decembra, 2022
408 Views
Baskonia vs Real Madrid

V okviru šestnajstega kroga Evrolige se igra španski derbi, prav tako pa tudi derbi Evrolige, kjer se srečata prvouvrščeni ekipi. Domača Baskonia pričakuje Real Madrid in išče nadaljevanje odličnega niza rezultatov.

Baskonia

Ekipa, ki jo vodi Joan Penarroya, v tej sezoni igra odlično košarko. Predvsem v napadu. Baskonia že leta slovi kot ekipa, ki ima odličen skavting in išče igralce pod radarjem. Največje razkritje te sezone pa je zagotovo Marcus Howard, ki je prišel iz lige NBA, predvsem pa zaradi svoje višine ni mogel narediti razlike v najmočnejši ligi na svetu. Toda za evropsko košarko je to pospešena različica Shana Larkina. Prav na njegov pogon igra Baskonia, ki si deli prvo mesto v Evroligi, medtem ko je v Endesi z dvema porazoma druga. Poleg Howarda se je ekipi pridružil tudi izkušeni Henry, ki bo veliko prispeval k ustvarjanju igre Baskonije. V ekipi Baskonie vsi igralci razen centra Kotsarja mečejo za tri točke in to z visokimi odstotki. Penarroya forsira run-and-gun košarko, ki se ujema z ritmom Howarda, zato ni presenetljivo, da igra tako dobro. Veliko okrepitev so dobili v Dariusu Thompsonu, ki je glavni kreator ekipe in polni vse statistične stolpce.

Ekipa Baskonie je v nizu 10 zmag v vseh tekmovanjih, kar dovolj pove o njihovi formi. Vse španske ekipe ta teden so tekme Endese odigrale v torek in sredo, medtem ko so tekme Evrolige na sporedu v četrtek in petek. Lahko rečemo, da igrajo mini dvojni krog. Baskonia je na zelo težkem gostovanju v Lugu zmagala pri ekipi Breogan. V tej tekmi so spočili Howarda, medtem ko je bil igralni čas ostalih igralcev dobro razporejen. Največjo minutažo sta imela Kurcus in Sederkerskis, ki sta igralca brez večje vloge. Najučinkovitejši ob zmagi proti Breoganu je bil Thompson s 15 točkami in 7 podajami.

Real Madrid

Real in Baskonia sta na prvem mestu izenačena z enakim rezultatom zmag in porazov, 10-5, tako da je ta tekma zagotovo derbi šestnajstega kroga Evrolige. Tako kot v preteklih sezonah Real igra toplo-hladno, a Realu je najpomembneje, da dosega zmage, čeprav te prihajajo malo težje.

Real je v letošnji sezoni precej odvisen od dvojice Musa in Tavares, ki sta najučinkovitejša igralca lige. Real ima tudi v tej sezoni veliko težav s poškodbami. Nekateri igralci se vračajo po poškodbah in njihove igre niso na zavidljivi in pričakovani ravni. Iz poškodbe se vračajo tudi Rudy, Causeur, Abalde, ki veliko prinesejo predvsem v strelskem delu igre. Real je dobro zapolnjen na vseh položajih. Menimo pa, da je Realova največja moč pod košem. Poleg Tavaresa sta tu še Francoza Poirier in Yabusele, ki veliko prispevata k moči pod košem. Posebno vez med obrambo in napadom prinaša Argentinec Gabriel Deck, ki v obrambi prinese veliko in je sposoben doseči 20+ točk ter obrambno “ustaviti” najboljše igralce nasprotnih igralcev.

Na zadnji tekmi so v gosteh zelo težko premagali Bilbao, serijo tekem pa nadaljujejo v Baskiji, ki je zanje dobro in jim ne bo treba veliko potovati iz Bilbaa v Vitorio. A na tekmi proti Bilbau zmagovalec ni bil znan do zadnje minute, sta pa zato Tavares in Musa to tekmo rešila za goste. Tavares z obrambo, Musa pa je kreiral in vodil napad.

H2H

23.10.22 – Baskonia : Real Madrid – 88:82

07.06.22 – Baskonia : Real Madrid – 77:85

04.06.22 – Real Madrid : Baskonia – 83:71

02.06.22 – Real Madrid : Baskonia – 94:84

Stavni nasvet

Baskonia igra v odlični formi, na domačem igrišču pa znajo povzročati velike težave kraljevemu klubu. Baskonia na tej tekmi ni favorit, zato smo se odločili za hendikep v njihovo korist za varovanje v primeru poraza in menimo, da ima Baskonia velike možnosti za zmago na tej tekmi, še posebej, če bo Howard v svojem ritmu. Za Real Madrid bo Hanga na tej tekmi odsoten.

Datum in ura: četrtek, 29. 12. 2022, 19.00

Namig: Baskonia +4.5