Stavni nasveti: AEK Atene – Dinamo Zagreb 8.8.2023, 20.45

stave-online
8 avgusta, 2023
279 Views
AEK vs Dinamo Zagreb

V prvi tekmi tretjega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov atenski AEK gosti zagrebški Dinamo. Tekma je na sporedu v torek ob 20.45 na stadionu OPAP Arena.

Domača ekipa je bila v prvih dveh krogih prosta, gostujoča ekipa pa je v prejšnjem krogu s skupnim izidom 6:0 odpravila Astano.

AEK Atene

AEK Atene je zadnjo uradno tekmo odigral 24. maja v finalu pokala, medtem ko so v pripravljalnem obdobju odigrali pet prijateljskih tekem. Zadnja v nizu je bila proti turškemu Trabzonsporju, kjer so Grki slavili z 1:3. V prvem polčasu jim je uspelo doseči dva zadetka, strelca pa sta bila Levi Garcia in Niclas Eliasson. Na začetku drugega polčasa je Trabzon znižal prednost, končni izid pa je v 75. minuti postavil Tom van Weert.

Mesto v kvalifikacijah za Ligo prvakov so si zagotovili s 83 točkami in prvim mestom v končnici grškega prvenstva. Na koncu so zbrali pet točk več od drugouvrščenega Panathinaikosa. Na petih prijateljskih tekmah so štirikrat zmagali in eno srečanje izgubili.

AEK bo verjetno imel vsaj dva debitanta v svoji začetni enajsterici na tej tekmi, Orbelino Pineda in Ezequiel Ponce bosta verjetno imenovana v začetno enajsterico v torek zvečer. Nova okrepitev Konstantinos Chrysopoulos bi lahko prav tako nastopil v nekem trenutku za domače moštvo, medtem ko bo začel na mestu centralnega napadalca Levi Garcija, ki je v minuli sezoni za klub dosegel 18 golov. Nordin Amrabat je bil še en igralec, ki je užival v uspešni sezoni 2022-23, saj je dosegel osem golov v 34 nastopih, izkušeni napadalec pa bi moral biti tudi na tem srečanju v začetni enajsterici.

Dinamo Zagreb

Nogometaši zagrebškega Dinama so na prejšnji tekmi kvalifikacij za Ligo prvakov premagali Astano z 0:2 (skupno 6:0). Povedli so v 24. minuti, po nespretni reakciji domačih nogometašev ob podaji Petra Sučića. Rezultat se ni spreminjal vse do 89. minute, ko je z zadetkom Antonio Marin postavil piko na i.

Dinamo je odigral že tri prvenstvene tekme in zabeležil po eno zmago, en remi in en poraz. V novi sezoni so skupno dosegli štiri zmage, po en remi in en poraz. Pred tem so na štirih prijateljskih tekmah zabeležili dve zmagi in dva remija. Nastop v kvalifikacijah za Ligo prvakov so si z 81 točkami priborili prek prvega mesta v ligi, kjer so bili preprečljivi, saj so na koncu zbrali deset točk več od Hajduka, ki je zasedel drugo mesto.

Začetna enajsterica Dinama bo verjetno zelo podobna tisti, ki je 2. avgusta stopila na igrišče na povratni tekmi drugega kroga kvalifikacij proti Astani. Tekmo bo nedvomno začel Luka Ivanušec, saj je 24-letnik odlično začel sezono, v štirih nastopih je dosegel štiri zadetke. Tudi Bruno Petković je v novi sezoni že dosegel zadetek in bo prisoten v napadalni tretjini igrišča, Dario Špikić pa bo verjetno že šestič v sezoni nastopil na krilnem položaju.

H2H

Zanimivo je, da ti dve ekipi še nikoli v zgodovini nista igrali uradne tekme.

Poškodbe in odsotnosti

AEK Atene: Paolo Fernandes

Dinamo Zagreb: Gabriel Rukavina

Pričakovani postavi

AEK Atene (4-4-2): Stanković; Radonja, Vida, Mitoglou, Moukoudi; Amrabat, Pineda, Mantalos, Gačinović; Ponce, Garcia

Dinamo Zagreb (4-2-3-1): Livaković; Moharrami, Ljubičić, Šutalo, Ristovski; Mišić, Sučić; Ivanušec, Mykhailichenko, Špikić; Petkovič

Stavni nasvet

Čeprav je AEK na tej tekmi rahel favorit, menimo, da glede na dobro formo Dinama ne bo tako lahko zmagati. Verjamemo, da bo to zahtevna tekma in da bodo malenkosti odločile, kdo bo zmagovalec. Zato predvidevamo, da bi lahko bil ob polčasu ali koncu tekme neodločen izid.

Datum in ura: 8.8.2023, 20.45

Namig: 1st Half Result or Match Result – draw