Stavni nasveti: Crvena Zvezda – Buducnost 10.10.2022, 18.00

stave-online
10 oktobra, 2022
499 Views
stavni nasveti košarka

Zadnja tekma drugega kroga Lige ABA nam prinaša derbi med Crveno zvezdo in Budućnostjo. Ta tekma bo na sporedu v ponedeljek ob 18. uri, prizorišče dvoboja pa bo dvorana Aleksandar Nikolić v Beogradu.

Obe ekipi sta v prvem krogu zabeležili lahki in prepričljivi zmagi. Košarkarji Crvene zvezde so medtem gostovali v Istanbulu na obračunu z Anadolu Efesom, tako da gostje v to tekmo vstopajo bolj sveži in spočiti.

Crvena Zvezda

Aktualni prvaki Lige ABA so se suvereno podali v obrambo prestola. Z rezultatom 87:67 so premagali MZT Skopje in dosegli prvo zmago v novi sezoni. Varovanci Vladimirja Jovanovića so nadzirali dogajanje na igrišču vseh 40 minut in dominantno zmagali.

Košarkarji Crvene zvezde so svojo evropsko pot začeli prejšnji petek, prva postaja pa je bil Istanbul. Tam so se srečali z aktualnim evropskim prvakom Anadolujem Efesom in izgubili z 59:72, a so pustili dober vtis. V prvem polčasu so bili enakovreden nasprotnik (34-35), a jim je zmanjkalo moči.

V tretji in četrti četrtini so zabeležili veliko število izgubljenih žog, slabo nadzorovali skok v obrambi, kar je močan nasprotnik znal izkoristiti. Na tej tekmi niso igrali Nemanja Nedović, Ognjen Dobrić, Dalibor Ilić, Miroslav Raduljica in John Holand, kar je bil velik hendikep za trenerski štab Crvene zvezde. Ali bo kdo od te peterice igral v ponedeljek, bomo še videli.

Budućnost

Budućnost prejšnji teden ni imela mednarodnih obveznosti. Tako so se lahko popolnoma posvetili pripravi na tekmo in analizi močnega nasprotnika.

V prvem krogu Lige ABA so črnogorski prvaki s 94:59 ugnali Split. Hrvaški ekipi je do polčasa uspelo držati stik, v tretji in četrti četrtini pa ji je zmanjkalo moči in se ni mogla izogniti prepričljivemu porazu.

Trener Budućnosti, Vladimir Jovanović, je uspel razporediti minutažo vsem igralcem, tako da se ključni igralci niso preveč utrudili. Novinci Cameron Reynolds, Trey Bell Haynes in Aaron White so se predstavili v najboljši luči in pokazali, da bodo pomembna okrepitev te ekipe v prihajajoči sezoni.

Center Alpha Kaba zaradi poškodbe na prvi tekmi ni igral, tako da bo treba videti, ali bo francoski košarkar nared za dvoboj z Zvezdo.

H2H

Crvena Zvezda je premagala Budućnost v obeh tekmah v pretekli sezoni – 71:63 in 80:76.

Stavni nasvet

Menimo, da so stavnice nekoliko podcenile kakovost Budućnosti. Crvena zvezda je favorit za zmago, a ta ekipa potrebuje čas, da svojo formo dvigne na optimalno raven. Dvomestne zmage gostiteljev ne pričakujemo.

Datum in ura: ponedeljek, 10.10.2022, 18.00

Napoved: Budućnost +9.5