Stavni nasveti: Črna gora – Srbija 27.03.2023, 20.45

stave-online
27 marca, 2023
344 Views
Črna gora - Srbija

Tako Črna gora kot Srbija si bosta prizadevali zabeležiti zaporedni zmagi, da bi odprli nov kvalifikacijski cikel za Euro 2024. Črna gora je svoje kvalifikacije v skupini G začela v petek z zmago nad Bolgarijo z 1:0, medtem ko je Srbija zmagala z 2:0 nad Litvo.

Črna gora

V petek je bila na igrišču Črna gora boljša od Bolgarije, ki je nastop v skupini G začela z zmago z 0:1 v Razgradu, kjer je edini gol na tekmi v 70. minuti dosegel Nikola Krstović.

Današnji gostitelji se še niso kvalificirali na veliko mednarodno tekmovanje, kar daje ravno dovolj motivacije za reprezentanco, ko gre za kvalifikacije za Euro 2024. Moštvo Miodraga Radulovića bo iskalo dve zaporedni zmagi, preden se vrne na zelenice junija, kjer bodo na svoji tretji tekmi v skupini igrali z Madžarsko.

Črna gora se je s Srbijo srečala že dvakrat, obe tekmi sta bili v Ligi narodov leta 2018, pri čemer je Srbija zmagala z 0:2 v gosteh, preden je mesec dni pozneje zabeležila zmago z 2:1 v Beogradu.

Srbija

Srbija je, kot omenjeno, zmagala na prvi kvalifikacijski tekmi, z 2:0 premagala Litvo, kjer je vse začel Dušan Tadić z golom v 16. minuti, nato pa je Dušan Vlahović v začetku drugega polčasa le še podvojil vodstvo.

Izbranci Dragana Stojkovića se bodo borili za sam vrh skupine, v kateri je tudi Madžarska, morebitna zmaga v ponedeljek pa bi pomenila še en pozitiven korak v želeno smer. Orli niso nastopili na nobenem od zadnjih štirih evropskih prvenstev, so pa igrali na zadnjih dveh svetovnih prvenstvih, obakrat pa so izpadli v skupinskem delu.

H2H

To bo šele tretje medsebojno srečanje teh dveh reprezentanc v zgodovini. Prvi dve srečanji sta bili odigrani v skupini C Lige narodov leta 2018, ko je Srbija najprej slavila v gosteh z 0:2, nato pa še doma z 2:1.

Stavni nasvet

Po mnenju mnogih je Srbija favorit na tej tekmi, vendar pa težko napovemo končnega zmagovalca na tej tekmi. Ne bi bilo presenečenje, če bi Srbi zmagali v gosteh ali pa celo, da bi slavili domačini, a verjamemo, da bomo videli tekmo z vsaj enim golom na obeh straneh.

Datum in ura: 27.03.2023, 20.45

Namig: Obe ekipi data gol (GG)

Stavnica: Bet365