Stavni nasveti: Argentina – Mehika 26.11.2022, 20.00

stave-online
26 novembra, 2022
442 Views
Argentina - Mehika

V soboto ob 20. uri bosta, na stadionu Lusail v skupini C svetovnega prvenstva, nastopili reprezentanci Argentine in Mehike. Nobeni od teh dveh ekip v prvem krogu ni uspelo zabeležiti zmage, zato bosta priložnost za osvojitev prvih točk na turnirju iskali v tem dvoboju.

Argentina

Argentinska reprezentanca na 36 odigranih tekmah ni doživela poraza v vseh tekmovanjih, prvi poraz pa je na veliko presenečenje številnih nogometnih navdušencev doživela v prvem krogu skupinskega dela svetovnega prvenstva proti Savdski Arabiji.

Argentina je pred začetkom prvenstva veljala za enega glavnih favoritov za osvojitev svetovnega prvenstva v Katarju, v torek pa je v skupini C sledil velik šok za argentinske navijače.

V tekmi, v kateri je Argentina v prvem polčasu popolnoma nadzorovala tekmo in na odmor ob golu svojega najboljšega igralca odšla z enim golom prednosti, ob več spornih sodniških odločitvah, je drugi polčas prinesel popoln preobrat v korist Savdske Arabije, ki je v pičlih 5 minutah, z goloma Saleha Al-Shehrija v 48. minuti in Salema Al-Dawsarija v 53. minuti, uspel fenomenalni ekipi Lionela Scalonija zadati poraz z 1:2.

Argentina nima pravice do spodrsljaja proti Mehiki, če želi napredovati v naslednji krog tekmovanja, in ker je to verjetno zadnja priložnost za nogometnega maestra Lionela Messija, da osvoji pokal zmagovalca svetovnega prvenstva, verjamemo, da bo storil kar koli bo potrebno za zmago proti zagrizenim tekmecem v soboto.

Mehika

Na drugi strani je Mehika v prvem krogu skupine C igrala neodločeno proti Poljski, tako da v naslednji dvoboj z Argentino vstopa z rahlo psihološko prednostjo.

Ne moremo reči, da je bila Mehika razočarana nad nastopom na prvi tekmi turnirja in verjamemo, da njihov selektor ne bo imel razloga za spreminjanje ekipe glede na prvo tekmo.

Glede na dejstvo, da je Mehika uspela premagati Argentino le na eni od zadnjih osmih tekem v vseh tekmovanjih, bi zmaga izbrancev selektorja Gerarda Martina ta konec tedna pomenilo nov šok na svetovnem prvenstvu in to bi tudi pomenilo, da mora nogometna velesila, pod vodstvom fantastičnega Messija, spakirati kovčke že po skupinskem delu tekmovanja.

Medsebojne tekme

Argentina in Mehika sta doslej v vseh tekmovanjih odigrali 35 tekem. Precej uspešnejša je Argentina s 16 zmagami, medtem ko je Mehika dosegla le 5 zmag, 14 tekem pa se je končalo z remijem.

Verjetni postavi

Argentina (4-4-2): Emiliano Martinez – Nahuel Molina – Cristian Romero – Nicolas Otamendi – Nicolas Tagliafico – Angel Di Maria – Rodrigo De Paul – Leandro Paredes – Alexis Mac Allister – Lionel Messi – Julian Alvarez

Meksiko (4-3-3): Guillermo Ochoa – Jorge Sanchez – Cesar Montes – Hector Moreno – Jesus Gallardo – Hector Herrera – Edson Alvarez – Luis Chavez – Hirving Lozano – Alexis Vega – Henry Martin

Stavni nasvet

Glede na pomembnost tekme za obe reprezentanci in dejstvo, da ima Argentina imperativ zmage, pričakujemo napad gaučev že od prve minute, Mehičani pa bodo na svojo priložnost čakali iz protinapada.

Najbolj realno se nam zdi, da bo to tekma z zadetki na obeh straneh, zato smo se odločili za kombinacijo, da oba tekmeca data gol in za katero nam stavnica 22bet ponuja odlično kvoto 2,06, ki jo bomo takoj izkoristili.

Datum in ura: 26.11.2022, 20.00

Namig: Obe ekipi dosežeta gol (BTTS)