Stavni nasveti: Chelsea – Bournemouth 27.12.2022, 18.30

stave-online
27 decembra, 2022
332 Views
Chelsea vs Bournemouth

Lahko Chelsea končno prekine niz porazov? Trije porazi zapored kažejo, da ima ta ekipa resne težave v svojih vrstah. Zdaj gostijo Bournemouth, ki ne želi zdrsniti v boj za obstanek.

Chelsea

Modri ​​iz Londona so prvi del premierligaškega tekmovanja preživeli na osmem mestu in pokazali številne slabosti. Pred svetovnim prvenstvom v Katarju so obstali na osmem mestu, premor pa jim ni pomagal k utrditvi, saj so takoj po mundialu izgubili proti Aston Villi z 1:0.

Chelsea ima v tej sezoni resne težave z doseganjem golov. Doslej so dosegli le 17 golov in prav toliko so jih tudi prejeli. To ne bi bilo tako posebno, če naslednja ekipa s tako malo goli ne bi bila na 17. mestu in se krčevito borila za obstanek v elitni angleški nogometni ligi.

Modri ​​imajo slab niz treh zaporednih porazov, a na zadnjih srečanjih petih niso zmagali. Od njih so bili boljši, Aston Villa in Newcastla z 1:0, Manchester City z 2:0 in še Arsenal z 1:0. Ne glede na to, ali Chelsea igra doma ali v gosteh, 17 golov na 14 tekmah je premalo, če ekipa želi biti med prvimi petimi in se boriti za evropska tekmovanja.

Bournemouth

Bournemouth je nedavno prevzel Bill Foley in želi preobrniti boleč niz štirih zaporednih porazov v Premier ligi. Pred premorom zaradi svetovnega prvenstva mu je uspelo malce dvigniti moralo in osvojiti dve pomembni zmagi. Bournemouth je premagal Everton tako v pokalu kot tudi v ligi. prvič je bilo 4:1, drugič pa 3:0.

Po svetovnem prvenstvu je Bournemouth gostoval pri Newcastlu in izgubil z 1:0. Ta poraz je prišel res nesrečno, saj je Adam Smith v 67. minuti dosegel avtogol. Nadaljevanje Premier lige bo ta ekipa začela na 14. mestu.

Imajo štiri zmage, sedem porazov in štiri remije. Le dve točki jih ločita od območja izpada, ki se mu želijo za vsako ceno izogniti. Zaradi tega je Bournemouth ekipa v nezavidljivem položaju, saj je njihova obramba slaba. Prejeli so 32 golov, napadalcem pa jih je uspelo doseči le 18.

H2H

Bournemouth je bil pred lansko sezono neporažen na treh tekmah Premier lige s Chelseajem. Od leta 2019 do 2020 imajo dve zmagi in en remi. Nazadnje je medsebojno tekmo dobil Chelsea z 2:1.

Poškodbe in odsotnosti

Chelsea: N’Golo Kante, Armando Broja in Ben Chilwell.

Bornemouth: Lloyd Kelly.

Stavni nasvet

Chelsea je na papirju boljša ekipa, a glede na njihovo dosedanjo igro to ne pomeni veliko. Gostijo ekipo Bournemoutha, ki dovoljuje veliko število prejetih golov, a ima kratko zgodovino uspešnih predstav proti gostiteljem iz Londona.

Ker se obe ekipi mučita doseči gol, je dobra stava na azijski hendikep Manj kot 3, oz. Under 3 goals. Več o azijskem hendikepu in kako deluje si lahko preberete tukaj.

Datum: 27.12.2022, 18.30

Namig: Under 3 (v primeru točno 3 golov se vrne vložek)